Стержнем усієї опалювальної системи є котел. Як правильно  вибрати котел? З чого починати? Про це та інше далі...
Котли бувають різних модифікацій: котли на тверде паливо ( котли для вугілля, котли для спалювання дерева), котли на газ, котли на рідке паливо (переважно дизельне пальне) і електрокотли, що залежать від електроенергії, а також котли, що працюють на різних видах палива, тобто комбіновані.  
 
Вибір котла починається з вивчення затрат теплоенергії будинком. Простими словами, потрібно підібрати котел такої потужності, щоб він міг нормально забезпечити теплом ціле приміщення.
Інколи, якщо мова йде про великий дім, слід обирати кілька котлів. Потужність котла обирається з розрахунком — 1 квт на 10 метрів квадратних з нормальною теплоізоляцією приміщення і висотою стін — не більше 3 м.
Але варто враховувати, що якщо утеплення вашого дому воліє бажати кращого, то потужність котла повинна бути вищою, а коли ви обираєте котел ще й як джерело гарячої води, то до потужності котла треба прикинути ще 20 — 25 %. 
 
І так, котел на тверде паливо. “Харчується” такий котел переважно деревом, вугіллям, дерев'яними відходами, тощо.
В свою чергу твердопаливні котли діляться на ті, що працюють окремо чи то на вугіллі, чи на дереві та ті, що споживають усі види твердого палива. 

Такі котли мають три головних плюси: доступність, низька вартість палива, і твердопаливні котли не потрібно підключати до електрики. Але без недоліків тут теж не обійшлося. Котли на твердому паливі не працюють в автоматичному режимі, потрібне постійне забезпечення сировиною. Крім того, якщо обирати котел, то слід обов'язково попіклуватися про те, де буде зберігатися паливо, щоб надалі не мати з цим проблем. Затрати місця під склад  — це ще один невеличкий недолік котлів на твердому паливі

Твердопаливні котли, незважаючи ні на що, не втратили своєї популярності і сьогодні. З власних спостережень можу сказати, що тверде паливо у відношенні кількість — вартість — результат (для невеликого будинку) виграє у інших видів палива. Але в цій сфері, наголошую, важливий правильний індивідуальний підхід. 
Газові котли на сьогодні набули значної популярності завдяки розширенню газифікації міст та сіл. Системи опалення в основі з газовим котлом — зручне вирішення проблем в цій сфері. Але, на жаль, тиск газу в магістралях країни далеко не європейський, а “стабільні” зміни цін на природній газ (не на користь населенню) — вагомий недолік газового котла. Попри те, котел з природнього газу, можна перевести на звичайний зріджений газ. 
А ще краще ( про всяк випадок) встановити комбінований котел, який можна “нагодувати” і твердим паливом і газом, і при тому, залишитися “зігрітим”.
Комбіновані котли бувають з двома камерами: для газу та рідкого палива, та окремо для твердих “харчів” або, принаймні їх конструкція дозволяє встановити одну камеру додатково. Такі котли можуть працювати на усіх видах палива. 
Але варіант комбінованого котла не завжди потрібний (крім, про всяк випадку). Якщо нема потреби міняти види палива, то комбінований котел - лише зайві витрати коштів.
Котел на електриці. Переваги такого котла: низька  вартість самого котла і послуг монтажу, безпечність, електричний котел не потребує додаткового приміщення. Такі котли екологічно чисті, працюють безшумно. 
Псує “біографію” електричним котлам те,  що опалення приміщення з їхньою допомогою “влітає” в  більшу суму, порівняно з іншими видами котлів. 
Але обираючи опалювальну техніку, пам'ятайте: дешево не завжди якісно! Якщо гарантія на котел 1 рік, поцікавтесь, чи можливе її продовження. 
Вартість котла залежить від його потужності, типу (чавунний, зі сталі), наявності чи відсутності автоматики.
Краще довірити вибір котлів та і всієї опалювальної системи компанії, яка не перший рік займається продажем опалювальної техніки, спеціалістам, які в разі чого, зможуть провести якісний монтаж систем опалення.
 
Компанія  KHT-heating на ринку опалювальної техніки з 1989 року. За цей час фірма напрацювала надійну партнерську систему, заслужила довіру клієнтів, і головне не зрадила добрим традиціям якості.  Компанія реалізовує якісні котли на тверде паливо, газові котли, комбіновані та іншу опалювальну техніку.
Звертайтесь до професіоналів:098-75-30-289 (Юрій Опалянко),
www.afok.com.ua
 
Гарного Вам вибору і побільше тепла в житті!