Теплообмінні апарати: призначення, різновиди та переваги

Теплообмінники – це пристрої, які здійснюють передачу тепла між ізольованими середовищами. Сфера їхнього використання є надзвичайно широкою, зокрема їх застосовують у промисловості, системах вентиляції та опалення, теплоенергетиці.

За функціональними ознаками їх поділяють на контактні та поверхневі. Теплообмінники блочного типу використовують для підключення в акумулюючих ємностях. Матеріалом для їх виготовлення є хром-нікелева сталь. Для монтажу використовують фланцеве з'єднання. Робоча температура не повинна перевищувати 100 градусів.

Вартість енергоносіїв зростає з кожним роком, тому дедалі актуальнішим стає раціональне використання ресурсів. Теплообмінники є надзвичайно зручними та практичними у використанні, тому стануть у пригоді, якщо Ви серйозно вирішили зайнятися економією.

Розрізняють такі види теплообмінників:

• графітові;
• спіральні;
• пластинчасті;
• ребристі.

Кожен із них має свої особливості та переваги. Варто зауважити, що популярність теплообмінників зумовлена високим рівнем ККД.

Представлені теплообмінники можна використовувати як у побутових, так і промислових цілях. Одним із часто використовуваних матеріалів є нержавіюча сталь, тому такі теплообмінники можуть працювати у системах із підвищеною агресивністю. Вони мають низький гідравлічний опір, що найбільш актуально для систем зі збільшеними потоками теплоносія (температура між середовищами мало чим відрізняється). Завдяки використанню тонкостінних матеріалів суттєво покращується теплопередача та забезпечується легкість очищення.

Кожен теплообмінник має особливу конструкцію, а також спосіб під'єднання. Потужність залежить від площі його поверхні.

Виділяють такі види теплообмінників:

• TL – використовують у чистих середовищах;
• TB – барабанного типу;
• TC;
• TLP – високого тиску;
• TS - спіральний.

Основними перевагами цих приладів є придатність до ремонту, легка заміна теплообмінного елементу за потреби. До того ж не потрібно здійснювати пайку, а термін експлуатації без очищення є доволі значним. Пластичність поверхні дозволяє надзвичайно швидко та якісно виконати очищення.

Теплообмінні апарати Ви можете придбати у нашій компанії. Здійснюємо доставку замовлень по всій території України. Наші консультанти за потреби допоможуть з вибором. Надаємо гарантійне обслуговування терміном 3 роки. Оплатити замовлення можна будь-яким зручним способом. По Львову доставка безкоштовна.

Будемо раді бачити Вас у числі наших клієнтів. Чекаємо на замовлення!